Sipariş ve Destek 0(212) 534 07 60

YENİ ÜRÜNLERİMİZ

Hergün Güncelenen Stoklarımızı Takip Edin

HIZLI GÖNDERİ

Ürünlerinizi 48 saat içinde teslim alın.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
Kozmetik & Kişisel Bakım » Sağlık & Medikal Ürünler

OVADLİNE BÖCEK SOKMASI, KAŞINTI,PİŞİK VE KIZARIKLIK LOSYONU

 • Stok Kodu: 135
 • Kategori: Sağlık & Medikal Ürünler
 • Markalar: DİĞER
Şimdi sipariş verirseniz bu gün kargoda.
KDV Dahil
15.07TL
Stok 5+
Sepete Ekle
 • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
 • Fiyat Düşünce Bana Bildir
 • Alarm Listenize Ekleyin
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ürün Yorumları
 • Ürün Videosu

Cilt Kızarıklıkları

Ciltte kızarıklık ve cilt hasarı, birçok rahatsızlığa ve tıbbi duruma eşlik eden, yaygın bir semptomdur.

İnsan cildi, vücuttaki en büyük organdır ve vücudun tamamını kaplar. Ayrıca ilk savunma mekanizmasıdır. Vücut ısısının regüle edilmesi, fazla sıvı kaybının önlenmesi, dokunma ve sıcaklık farklarının algılanması, Vitamin-D sentezi ve depolanması ana görevlerindendir. Vücudun çeşitli yerlerinde kalınlığı değişir, göz kapaklarında en ince iken, avuç içinde ve ayak tabanlarında en kalındır.

İnsan derisi, bir çok rahatsızlığa maruz kalabilen bir organdır.

Ciltte oluşabilen başlıca rahatsızlıklar;

 • Kızarıklıklar ve Kaşıntı
 • Enfeksiyonlar (Viral, Bakteriyel, Fungal (Mantar) ve Parazitler)
 • Pigment (Renk Molekülü) Bozuklukları
 • Tümörler ve Kanser
 • Travma

Kızarıklıklar ve kaşıntı: Bu durum, birçok sebepten olabilir. Bunların arasında alerji, cildin iritasyonu, enfeksiyon, altta yatan sistemik bir hastalık, yapısal bozukluklar mevcuttur. Bilinen kızarıklık ve kaşıntı türleri, akne, egzama, dermatit, kurdeşen, gül hastalığı ve sedef hastalığıdır.

Enfeksiyonlar: Ciltte oluşabilecek enfeksiyon türleri ise viral, bakteriyel, fungal ve parazit kaynaklı olabilir.

Viral enfeksiyonların başında Herpes simplex ve Herpes zoster gelmektedir.

Stafilokok ve Streptokok bakterilerinin cilt enfeksiyonlarına sebep olduğu da bilinmektedir.

Fungal enfeksiyonlar ise, normalde ciltte bulunan mantar türlerinin, derinin bakımsız kalması sonucu, cildin alt kısımlarına geçiş yapıp enfeksiyona sebep olmalarıyla kendini göstermektedir. Genelde saç ve tırnak da dahil olmak üzere cildin yüzeysel kısımlarında kendilerini gösterirler Atlet ayağı, kasık mantarı, saçkıran bilinen mantar enfeksiyonlarıdır.

Parazit enfeksiyonlarının en bilinenleri ise bit ve uyuz türlerinin insanda yaptığı enfeksiyonlardır. Bit ve uyuz türleri, insan vücudunda çeşitli bölümlere yerleşip, kişide çok ciddi belirtilere sebep olabilmektedir.

Bağışıklık sisteminin zayıflık göstermesi, bu enfeksiyonların ortaya çıkmasını ve ilerlemesini kolaylaştırır.

Pigment Bozuklukları: Cildin rengi, ciltte bulunan, melanin adı verilen bir molekül sayesinde sağlanır. Melanin ne kadar yoğunsa, cilt o kadar kapalı renkli olur. Melanin salgılanmasında, regülasyonunda herhangi bir sorun oluşursa, sorunun olduğu bölgede yâda cildin tamamında bunun etkileri görünür.

Tümörler ve Kanser: Cildi oluşturan epitel doku hücrelerinin, DNA’larının çeşitli nedenlerden dolayı hasar görerek, kontrolsüz biçimde bölünmeye başlaması ile oluşur. Cilt kanserleri, en sık görülen kanser türleridir ve en bilinen sebebi güneş ışığına aşırı maruz kalmaktır.

Kendi arasında 3’e ayrılır ve bular bazal hücre karsinomları, yassı hücre karsinomları ve malignant melanomdur. Bu 3’ü içinde en tehlikelileri malignant melanomdur.

Travma: Ciltte oluşan kesikler, darbeler, yanıklar bu travmalardan bazılarıdır. Travma sonucu oluşan cilt hasarının dışında, travmalar iz bırakabilirler ve deriyi enfeksiyonlara açık hale getirirler.

Cilt rahatsızlıklarının tedavileri dâhili yâda harici olabilir. Anti-bakteriyeller ve Antibiyotikler, anti-viraller, anti-fungaller, kortikosteroid türleri, salisilik asit, Vitamin A ve Vitamin E, immünosüpresanlar bu ilaç türlerinden bazılarıdır.

Uzun süredir cilt hastalıklarının tedavileri için, bitkisel kaynaklardan elde edilmiş ilaçlar kullanılmaktadır. Bu seçimin sebepleri arasında, daha az yan etki ve hastaların bu bitkilerden hazırlanan ilaçlara daha fazla tolerasyon gösterebilmesi, nispeten daha ucuz olmaları ve bazı etken maddelere göre daha fazla uygulama kolaylığı sağlamaları mevcuttur.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

0(212) 534 07 60
satis@pharmacity.com.tr
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
  Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.